Manolito Huysuzluk Yapıyor

Yazar: Elvira Lindo -

Resimleyen: Emilio Urberuaga -

Çeviren: Pınar Savaş -

Yaş Aralığı: 8 - 9 - 10 -

Türü: Roman

160 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
siyah-beyaz resimli

1. Baskı: 2004

3. Baskı: 2016

ISBN: 978-975-07-0280-8

Barkod: 9789750702808

Süper Manolito’nun gerçek yüzü!

Manolito'yu tanımayan var mı? Sekiz yaşında, tatlı mı tatıl bir oğlan çocuğu o. Anlayışı biraz kıt olsa da iyi kabinden ve sevimliliğinden hiçbir şey eksiltmiyor bu. Küçük yaştan beri gözlük taktığı için sınıf arkadaşları onu “Dörtgöz” diye çağırıyorlar. Okula gitmekten pek hoşlanmayan Manolito, okulsuz da edemiyor, çünkü arkadaşlarını çok seviyor.

Manolito’nun kardeşi Şapşaliko’nun doğum günü partisi geldi çattı! Partide neler oluyor neler! Eğlenceli bir parti yerine, müthiş bir serüven yaşanıyor. Yalnızca doğum günü partisi mi? Okulda anneler için armağan yapma hazırlığı, babanın uzak yerlerden dönüşünde getirdiği sevimli bir hayvan ve...

Aile, arkadaşlık, güven, insanlararası iletişim ve sorun çözme üzerine, çocuk kalbinden derlenmiş neşeli bir hikâye...

İspanyol yazar Elvira Lindo, 1962 yılında Cadiz'de doğdu. Gazetelerde, dergilerde sinema v edebiyat üzerine yazılar kaleme alıyor. "Manolito" adlı çocuk kitapları dizisi İspanya’da büyük başarı kazandıktan sonra, pek çok dile çevrildi ve Goscinny’nin "Pıtırcık" dizisi kadar sükse yaparak çocuk klasikleri arasında yerini aldı. Manolito’nun serüvenleri daha sonra sinema filmine, TV dizisine ve radyo skecine de uyarlandı; film 2000 yılı Berlin Film Festivali’nde mansiyon aldı.