Kaçan Uykuların Peşinden

Yazar: Doğan Gündüz -

Resimleyen: Elif Deneç -

Yaş Aralığı: 10 - 11 - 12 -

Türü: Roman

112 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
siyah beyaz resimli

1. Baskı: 2013

4. Baskı: 2020

ISBN: 978-975-07-1806-9

Barkod: 9789750718069

Tarçın ile Kimyon, bebeklerin kaçan uykularını bulmak için çıktıkları yolculukta, bazı önemli sorularında yanıtlarını buluyorlar. “Ne yanıtı? Sincaplar bulsa bulsa fındık, fıstık bulur,” demeyin. Dünyamıza dair sadece sincapların bildiği şeyler var. Siz de peşlerine takılın!

İstanbul’un semtlerinin arka planda olduğu bu kitap, hoş ve sürükleyici bir macera sunmanın yanında yardımlaşma, değer verme gibi duyguları ön plana çıkarıyor.

Doğan Gündüz 1966’da, İstanbul’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde lisans, Conservatoire National des Arts et Métiers’nin (Paris) Teknoloji Tarihi Bölümü’nde yüksek lisans yaptı.

"Çocukluğumu, İstanbul’un henüz beton ve asfalt istilasına boyun eğmediği yıllarda, adı gibi yaşantısınında ‘köy’ olduğu Firuzköy’de doya doya yaşadım. Kırda, çayırda, ağaçların ve su kenarlarındaki sazlıkların arasında karşılaştığım börtü böcek, kuşlar, kurbağalar, kaplumbağalar hatta yılanlar ve daha niceleri arkadaşlarım oldu. Büyüdüğümde önce üniversitede okumak sonra da hayatımı kazanmak için büyük şehirleri kendime mesken tuttum. Zamanın, dönüşü olmayan yolculuğun sesli tanıkları olan mekanik saatlerin tarih içindeki serüveni beni heyecanlandırıyor. Bir de eski zaman çocuklarının okudukları kitaplar…"