Babam Bir Astronot

Yazar: Deniz Tarsus -

Resimleyen: Mert Tugen -

Yaş Aralığı: 5 - 6 - 7 -

Türü: Öykü

48 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
renkli resimli

1. Baskı: 2014

8. Baskı: 2019

ISBN: 978-975-07-2215-8

Barkod: 9789750722158

Alt Temalar

Sınıflar

Börülce'nin babası bir astronot...
İnanmazsanız bu kitabı okuyun!

Soğuk bir kış günü, bakıcısının başına talihsiz bir olay geldiğinden, babası Börülce’yi iş yerine götürmek zorunda kalır. Bu dev binadaki koridorlar ve babasının giysisi Börülce’yi büyüler: Anlatsa inanmayacaklardır belki ama babası iş yerinde bir astronot giysisiyle dolaşmakta, hatta koridorlar boyunca havada yüzmektedir! Sonunda o da babasına katılır ve Mor Gezegen’e doğru yola çıkarlar. Mor Gezegen'de Şımarık Dev'le tanışan Börülce, babasına kavuşabilecek midir?


Deniz Tarsus, bir çocuğun gözünden olayların nasıl da farklı algılanabileceği ve anlatılabileceğini  yine çocuk dünyasının diliyle sunarken, Mert Tugen'in birbirinden güzel resimleri de gerçekle hayalin çizgisinde dolaşıyor.

1987 yılında Bodrum’da doğdu. Lise öğrenimini Bodrum Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 2005 yılında sinema eğitimi almaya karar verdi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema-Televizyon Bölümü’nü bitirdi. Dergi ve internet sitelerinde yazıları yayımlanan Deniz Tarsus’un kısa filmleri Antalya Altın Portakal Film Festivali başta olmak üzere birçok festivalde gösterildi ve bazı ödüller kazandı. İlk öykü kitabı Ozo Ozo Çakta Dedalus Kitap, ikinci kitabı Ayrıkotu ile üçüncü kitabı İt Gözü ise Can Yayınları tarafından yayımlandı. Sinema ve edebiyat alanında çalışmalarını sürdüren sanatçı İstanbul’da yaşıyor.