Kardan Kız Kardeşim

Yazar: Maja Lunde -

Resimleyen: Lisa Aisato -

Çeviren: Ebru Tüzel -

Yaş Aralığı: 8 - 9 - 10 -

Türü: Roman

200 sayfa
24x27 cm
kuşe kâğıt
renkli resimli
sert kapak 1. Baskı: 2022

ISBN: 978-975-07-5654-2

Barkod: 9789750756542

Noel arifesi yaklaşmaktadır. Bu, aynı zamanda Christian’ın on bir yaşına basacağı gündür.  Genellikle, zencefil ve mandalina kokularıyla, ateşte çıtırdayan odunların sesiyle, süslenmiş Noel ağacı ve titreyen mum ışığıyla, yılın en güzel günüdür Noel arifesi. Ama o yıl hiçbir şey eskisi gibi değildir. Christian ve ailesi, Christian’ın artık hayatta olmayan ablası June’un yasını tutmaktadır. Bu yüzden Christian evlerinde kutlama yapılmayacağını düşünür.

 

Derken bir gün, Christian yeni bir arkadaş edinir. Kızıl saçlı, neşeli, delidolu Hedwig, onu her şeye rağmen evlerine Noel ruhunun uğrayacağına inandırır. Fakat Christian sık sık ziyarete gittiği Hedwig'in evinde tuhaf şeyler olup bittiğini fark eder. Evin etrafında dolaşıp duran o yaşlı adam da kimin nesidir?

 

Norveç’te 250.000 adet satarak daha önce görülmemiş bir başarı elde eden Kardan Kız Kardeşim, otuz dile çevrildi! Işıl ışıl, gizemli ve sürprizle dolu Kardan Kız Kardeşim, Charles Dickens’ın Noel Şarkısı’ndan ve Andersen masallarından tanıdığınız hisleri hatırlatacak!

 

Maja Lunde'nin bütün dünyayı kasıp kavuran ilk yetişkin romanı Arıların Tarihi 33 dile çevrildi ve 2017 yılında Almanya'nın en çok satan romanı oldu. Bu başarıyı pekiştiren devam romanı Mavi kısa sürede uluslararası çok satanlar arasına girdi. Lunde çocuklar ve gençler için de bir çok roman yazdı. Bunların arasında Sınır Ötesi, Çarpışma, En İyi ve Dünyanın En Havalı Çetesi romanlarını sıralayabiliriz.