O ve C Düşündü: Hayat Benim Bildiğim Kadar Mı? / Alfabe Bulutu 5

Yazar: Alp Gökalp -

Resimleyen: Macide Damla Esen -

Yaş Aralığı: 7 - 8 - 9 -

Türü: Öykü

68 sayfa
16x20 cm
kuşe kâğıt
renkli resimli

1. Baskı: 2021

ISBN: 978-975-07-5032-8

Barkod: 9789750750328

Çok uzun zaman önce, insanlar yazmaya ihtiyaç duyduklarını anladılar. Ancak bunu nasıl yapacaklarını bilmiyorlardı. Tam o sırada, dünyayaen yakın bulut olan Alfabe Bulutu’nda yaşamlarını süren harfler, insanlarla iletişime geçip onlara yazıyı öğrettiler. Alfabe Bulutu’nun düzenli ziyaretçilerinden Alp Gökalp, bu dizide bizlere bazıbulut sakinlerinin hikâyelerini anlatıyor…

Alfabe Bulutu’ndaki oyuncak fabrikasında, çalışanlar için bir aktivite düzenleniyordu. Her harf, aile ağacındaki diğer harflerin çalıştıklarıdiller, ülkeler ve kültürler hakkında araştırma yapacaktı. İşine âşıkO etkinlik için ne kadar sabırsızsa, işinden bezmiş C ödevdenbir o kadar habersizdi. Bu zıt ikili, o gün farklı kültürlerdençok daha fazlasını keşfedecekti.

1977’de Bursa’da doğan Alp Gökalp, lisans ve yüksek lisans eğitimini Marmara İletişim Fakültesi’nde tamamladıktan sonra, FHM, National Geographic gibi dergilerde editörlük yaptı. 2003’te Londra’ya taşındı, Hackney Learning Trust için çeşitli etnik kökenlerden gelen çocuklara eğitim danışmanlığı yaptı. Bir yandan da The Guardian gazetesinin Positive Action Scheme programını tamamlayarak, gazetenin etnik toplum haberleri için muhabirlik yaptı. Berlin Freie Universität’te uzaktan Görsel Antropoloji (MA), Goldsmiths Üniversitesi’nde de Antropoloji (MRes) programlarını bitiren yazar, 2013’te Türkiye’ye döndü. Farklı yaşlardan çocuklar için kitaplar yazmanın yanında çocuk kitapları editörlüğünü sürdüren Alp Gökalp, İstanbul’da yaşıyor.