Bir Problem Bin Çözüm

Yazar: Nehir Yarar -

Resimleyen: Çağla Yiğit -

Yaş Aralığı: 8 - 9 - 10 -

Türü:

72 sayfa
12,5 x 19,5 cm
Enso Creamy
renkli resimli

1. Baskı: 2020

Fiyatı: 15,00 TL

ISBN: 978-975-07-4703-8

Barkod: 9789750747038

Problemlerin, problemleri ıskalayan çözümleri!

Erdem, matematik problemlerinin bile sadece sayılarla çözülebileceğine inanmıyordu. Verilmiş sonuca ulaşmak değil, bütünü görmek ve akıl yürüterek çözüm üretmek istiyordu. Yetişkinlerin ‘gerçek çözüm' dediği işlemleri gayet iyi bilse de, onun sorunlar karşısında sormak istediği yeni sorular vardı. Çözümler her zaman şıklara sıkıştırılabilir miydi? Peki hayatta bize bir şık gibi görünen her yol gerçekten çözüm sunuyor muydu?..


Öğretmenlik mesleğinin deneyim ve gözlemlerini muzip kurgularla buluşturan Nehir Yarar, Bir Problem Bin Çözüm'le Can Çocuk okurlarını selamlarken, eğitim sisteminin beklentilerini ve hayatın düşündürdüklerini mizahi bir dille öyküleştiriyor.

1978’de memur bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen yazarın çocukluğu ve ilk gençlik yılları babasının tayinleri nedeniyle Türkiye’nin farklı şehirlerinde geçti. 1999’da sınıf öğretmeni olarak ilk görev yeri olan Bursa’da bir köy okuluna atandı. 2008 yılından bu yana Ankara’da görevine devam ediyor. Yüksek lisansını Eğitim Yönetimi alanında tamamlayan yazarın Rüzgâr ve Güneş isimlerinde iki kızı var. Dinleyici sıkıntısı çekse de yan flütüyle konser vermek, kedilerle ahbaplık etmek ve yakan top oynamak en sevdikleri arasında.