Acayip Bir Bakan

Yazar: Dominique Demers -

Resimleyen: Tony Ross -

Çeviren: Tuğçe Özdeniz -

Yaş Aralığı: 8 - 9 - 10 -

Türü: Roman

72 sayfa
12,5 x 19,5 cm
Enso Creamy
siyah-beyaz resimli

1. Baskı: 2020

ISBN: 978-975-07-4705-2

Barkod: 9789750747052

Bayan Charlotte, arkadaşları Leo ve Marie’ye kavuşmak üzere yola koyulur. Tren istasyonunun bilet gişesine heyecanla koşarken kendi valizi yerine yanlışlıkla Başbakan’ınkini alınca planları tepetaklak olur. Çocukların eğitimiyle ilgili yeni politikasını açıklayacak olan Başbakan’ın valizi önemli belgelerle doludur.

Bayan Charlotte, kendisine bakanlıkta bir görev teklif edileceğinin hayaliyle, Başbakan’ı bulup valizini teslim etmek üzere harekete geçer.

Yol boyunca başından macera hiç eksik olmayan Bayan Charlotte, Başbakan’ın yerine sıra dışı bir konuşma yapınca hem medyanın hem de gizli servisin dikkatini çeker. Her yerde aranan Bayan Charlotte’un şu sıkıcı yeni eğitim politikasıyla ilgili de yorumları olacaktır.

Yeni Öğretmen ve Gizemli Kütüphaneci'yle çok sevilen "Bayan Charlotte’un Maceraları" dizisi hız kesmeden devam ediyor!

1956 yılında Quebec, Kanada'da doğan Dominique Demers, lisansüstü ve doktora eğitimini çocuk edebiyatı alanında tamamladı. Çocuklar, gençler ve yetişkinler için kaleme aldığı çok sayıda kitabı var. Bayan Charlotte'un Maceraları dizisiyle dünya çapında üne kavuştu. Demers Montreal'de yaşıyor ve yazmaya devam ediyor.