Bubu'nun Çemberi

Yazar: Cemre Soysal -

Resimleyen: Gözde Bitir -

Yaş Aralığı: 5 - 6 - 7 -

Türü: Öykü

48 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
renkli resimli

1. Baskı: 2014

3. Baskı: 2019

ISBN: 978-975-07-2229-5

Barkod: 9789750722295

Sınıflar

Bubu’nun ormanında büyük direniş…

Tüm canlıların huzur içinde bir arada yaşadığı bir orman ve bu ormanın tam ortasında onları bolluk, bereket ve neşeyle birleştiren dev bir ağaç: Bubu! Bubu’nun gücünden etkilenen ve kendi halkını da  orman sakinleri gibi bir araya getirmek isteyen acımasız ve sevgisiz bir insan kral, Bubu’yu kesip yerine kocaman bir saray yaptırmak ister. Ormanın en güzel ve en değerli ağacının tehlikede olduğunu Kral Aslan sayesinde öğrenen dostları Bubu'yu kurtarmak için seferber olur.

Hırsından gözü kararmış insan kral filleri, zürafaları, kaplumbağaları, yılanları ve daha birçok hayvanı bir araya getiren bu dayanışmanın ne demek olduğunu bilmiyordur elbette! Bubu'yu yok olmaktan kurtaran bu büyük direniş çemberi hem orman halkını daha mutlu kılacak hem de onlara yeni bir kral kazandıracaktır. Cemre Soysal'dan doğa, yardımlaşma ve iyilik üzerine sımsıcak bir öykü...

Herkes tek başına dünyaya gelirken hayatına ikiz kardeşiyle başladı. Çocukluğun ne kadar eğlenceli olduğunu kardeşiyle oynadığı oyunlardan öğrendi. Mesleğini ararken insanların duygu, düşünce ve davranışlarını merak edip psikoloji okudu. Şimdi çocuk ve gençlerin yaşadıkları zorlukları aşmaları için onlarla birlikte çözümler üretiyor. Onların duygularını anlamalarına, korkularını yenmelerine, düşüncelerini düzenlemelerine ve en çok da mutluluğu keşfetmelerine yardımcı oluyor. Hikâyelerin gücüne inandığı günden beri de bol bol yazıyor.