Tobia ve Melek

Yazar: Susanna Tamaro -

Resimleyen: Sedat Girgin -

Çeviren: Eren Cendey -

Yaş Aralığı: 8 - 9 - 10 -

Türü: Roman

112 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
siyah-beyaz resimli

1. Baskı: 2010

7. Baskı: 2019

ISBN: 978-975-07-1244-9

Barkod: 9789750712449

"Hiçbir şey sonsuz dek yitirilmez."

Tobia'a ile yürümek ister misin?

“Kader nedir? Kader, kendi kendinle karşılaşmak için yürümen gereken yoldur.”

"Benim adım Martina. Yoksa Tobia mı deseydim? Bahçedeki atkestanesi, bana şanslı
olduğumu, kendi yolumu bulabileceğimi söyledi. Bulabilir miyim dersiniz?" Yüreğinin Götürdüğü Yere Git ile büyük bir başarı yakalayan, çocuklar için yazdığı hikâyelerle de çok sevilen Susanna Tamaro'dan, küçük bir kızın kendine yolculuğunun hikâyesi!

Sekiz yaşındaki Martina, anne babasıyla birlikte, kentin dış mahallelerinin birindeki kocaman bir apartmanın dördüncü katında oturuyordu. Anne babası, birbirleriyle kavga etmekle o kadar meşguldü ki, çoğu zaman onun varlığını unutuyorlardı. Neyse ki zaman zaman ziyaretine gelen dedesi vardı... Ve elbette bahçedeki atkestanesi. Kafası geleceğe ait sorularla dolup taşan Martina, kaderine doğru yola çıktığında başına neler gelecekti acaba?

1957’de İtalya’nın Trieste kentinde doğdu.Sinema yönetmenliği eğitimi aldı ve televizyon için doğa belgeselleri çekti. Büyükler için yazdığı Yüreğinin Götürdüğü Yere Git kitabının büyük başarısından sonra o da yüreğinin sesini dinledi ve bir dağ şehrine yerleşti. Şu anda atlar, kuşlar, keçiler, kurbağalar, sincaplar ve elbette kedi ve köpekleriyle birlikte dağdaki çiftliğinde yaşıyor ve yazmaya devam ediyor. Özellikle doğanın korunması ve çocukların temiz, yeşil ve dürüst bir dünyada yaşayabilmelerini de amaçlayarak birçok çocuk kitabı yazdı. Susanna Tamaro aynı zamanda bir karate öğretmeni ve ustası.