Tombul Yürek

Yazar: Susanna Tamaro -

Resimleyen: Behiç Ak -

Çeviren: Eren Cendey -

Yaş Aralığı: 8 - 9 - 10 -

Türü: Roman

144 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
siyah-beyaz resimli

1. Baskı: 2008

17. Baskı: 2020

ISBN: 978-975-07-0957-9

Barkod: 9789750709579

Tombul Michele kahramanlık yolunda!

Michele şişman bir çocuk... Ya da en azından onu zayıflatmayı kafasına koymuş olan annesi böyle düşünüyor. Michele’nin yaşamı bitip tükenmek bilmeyen cezalar ve diyetlerle geçiyor ama bir gün kaderi değişiyor! Yüreğinin Götürdüğü Yere Git ile büyük bir başarı yakalayan, çocuklar için yazdığı hikâyelerle de çok sevilen Susanna Tamaro'dan gerçek bir kahramanlık hikâyesi!

Annesinin zoruyla Sıska Hamsiler Kliniği’ne yatırılan Michele, buranın şişman çocuklar için bir hapishane olduğunu anlayınca, en yakın arkadaşı buzdolabı Buzz'un ona verdiği "şövalyelik" unvanını kullanarak klinikten kaçar! Önce ormanda yolunu yitirir, sonra da Sansarcık ve sahibi Bay Kakkolen ile karşılaşır... Tombul Michele'in kahramanlık hikâyesi tam da burada başlar!

Susanna Tamaro 1957’de İtalya’nın Trieste kentinde doğdu.Sinema yönetmenliği eğitimi aldı ve televizyon için doğa belgeselleri çekti. Büyükler için yazdığı Yüreğinin Götürdüğü Yere Git kitabının büyük başarısından sonra o da yüreğinin sesini dinledi ve bir dağ şehrine yerleşti. Şu anda atlar, kuşlar, keçiler, kurbağalar, sincaplar ve elbette kedi ve köpekleriyle birlikte dağdaki çiftliğinde yaşıyor ve yazmaya devam ediyor. Özellikle doğanın korunması ve çocukların temiz, yeşil ve dürüst bir dünyada yaşayabilmelerini de amaçlayarak birçok çocuk kitabı yazdı. Susanna Tamaro aynı zamanda bir karate öğretmeni ve ustası.