Toparlacık Nokta ve Arkadaşları

Yazar: Süleyman Bulut -

Resimleyen: Ferit Avcı -

Yaş Aralığı: 7 - 8 - 9 -

Türü: Öykü

56 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
renkli resimli

1. Baskı: 2011

21. Baskı: 2020

ISBN: 978-975-07-1300-2

Barkod: 9789750713002

Sınıflar

Noktacık'ın neşeli yolculuğu...

Küçük noktacığı nasıl bilirsiniz? Her zaman cümlelerin sonunda duran ve onları trafik polisi gibi bir anda durduran minik noktacık yolculuğa çıkarsa neler olur dersiniz?

Cümlelerin sonunda durmaktan çok sıkılan nokta, cümlenin başka yerlerini de merak ediyor. Yazarın da yardımıyla cümlenin içinde küçük bir gezintiye çıkıyor. Toparlacık Nokta'nın arkadaşları da onu bu gezisinde yalnız bırakmıyor: Noktalı virgül, iki nokta, üç nokta, ünlem ve diğerleri... Çocuk edebiyatımızın sevilen yazarı Süleyman Bulut'un en sıra dışı kahramanı, harfler dünyasının trafik polisi noktacık, neşeli bir yolculuğa çıkıyor!

1954 yılında, Konya’da Beyşehir’in Tolca Köyü’nde doğdu. İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi’ni bitirdi. İktisat okurken, rakamlardan çok harfleri sevdiğini fark edince yazmaya başladı. İlk yazın eserleri olan radyo oyunları İstanbul Radyosu’nda, “Çocuk Bahçesi” ve “Çocuk Saati” programlarında yayınlandı. Oyunlar, televizyon için masallar yazdı. Küçümen Karcık ve Aloş adlı çocuk oyunlarıyla Milliyet Sanat Dergisi’nin Çocuk Oyunu Yarışması’nda (1976), Dost adlı oyunuyla da Hürriyet gazetesinin düzenlediği Muhsin Ertuğrul Oyun Yarışması’nda başarı ödülü aldı. Süleyman Bulut’un Can Çocuk Yayınları’nda kırkı aşkın kitabı bulunuyor.

YAZARIN KİTAPLARI