101 Atasözü 101 Öykü

Yazar: Süleyman Bulut -

Resimleyen: Burcu Yılmaz -

Yaş Aralığı: 8 - 9 - 10 - 11 -

Türü:

200 sayfa
16x24 cm
Enso Creamy
renkli resimli

1. Baskı: 2015

13. Baskı: 2019

ISBN: 978-975-07-2470-1

Barkod: 9789750724701

Acele işe karışan şu şeytan da kim? Lafla yürümeyen peynir gemisine ne demeli peki? Ya bal tutup parmağını yalayanlara?

Atasözleri nasıl ortaya çıktı, merak ettiniz mi hiç? "Ayağını yorganına göre uzat!" diye ilk kim uyardı arkadaşını? Ne oldu da söylendi Büyük İskender, "Son gülen iyi güler!" diye?

Hikâyeleriyle çocuklar için rengârenk dünyalar kuran Süleyman Bulut, birbirinden ilginç 101 atasözünün öyküsünü anlatıyor bu kez: Kelimelere yüklenen anlamların peşinde güzel buluşların, derin felsefelerin, parlak nüktelerin ve ince alayların dünyasında bir yolculuğa çağırıyor küçük okurları. Atasözlerini ortaya çıkaran olayları derleyip, çocuklar için yeniden kaleme alan Bulut'un kendine özgü üslubu, yüzyılları aşan bu meraklı ve eğlenceli öyküleri unutulmaz kılıyor

1954 yılında, Konya’da Beyşehir’in Tolca Köyü’nde doğdu. İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi’ni bitirdi. İktisat okurken, rakamlardan çok harfleri sevdiğini fark edince yazmaya başladı. İlk yazın eserleri olan radyo oyunları İstanbul Radyosu’nda, “Çocuk Bahçesi” ve “Çocuk Saati” programlarında yayınlandı. Oyunlar, televizyon için masallar yazdı. Küçümen Karcık ve Aloş adlı çocuk oyunlarıyla Milliyet Sanat Dergisi’nin Çocuk Oyunu Yarışması’nda (1976), Dost adlı oyunuyla da Hürriyet gazetesinin düzenlediği Muhsin Ertuğrul Oyun Yarışması’nda başarı ödülü aldı. Süleyman Bulut’un Can Çocuk Yayınları’nda kırkı aşkın kitabı bulunuyor.

YAZARIN KİTAPLARI