Ben'in Gemisi

Yazar: Pieter Koolwijk -

Resimleyen: Linde Faas -

Çeviren: Erhan Gürer -

Yaş Aralığı: 8 - 9 - 10 -

Türü: Roman

64 sayfa
16,5x24 cm
kuşe kâğıt
renkli resimli

1. Baskı: 2016

2. Baskı: 2019

ISBN: 978-975-07-3346-8

Barkod: 9789750733468

Giel, evlerinin arka bahçesinde bir mezar olmasının pek “normal” görülmediğini biliyor, ama böyle mutlu... Karşıdan karşıya geçerken yola bakmayı unutan ağabeyi Ben’in mezarı bu. Giel ve ailesi, Ben hâlâ onların yakınında olduğu için memnun. Hiç değilse Giel, şehrin öteki ucundaki o soğuk ve karanlık yere gitmek zorunda kalmıyor. Ben’i özlediğinde bahçeye bakıyor. Ama komşuları, öyle düşünmüyor. Ancak Giel’in babası tepkiler karşısında pes etmiyor ve evlerini baştan inşa ediyor.

Ben’in Gemisi’nde, toplumun “katı” kuralları sorgulanırken, birbirlerine sımsıkı sarılan bir ailenin acı-tatlı iyileşme hikâyesi anlatılıyor. Kitap, empati kurmaya ve önyargıdan uzaklaşan bir bakış açısı geliştirmeye yardımcı oluyor.

1974 yılında doğdu. Gerçekliğin kıyılarında gezinen fantastik öyküleri çeşitli dergilerde yayınlanan yazar, 2011 yılında Unleash Ödülü'ne değer görüldü. Yazarın ilk çocuk kitabı Pire ve Diken (Büyülü Fener Yayınları) Fransa, Almanya, Türkiye, Brezilya ve Amerika'da yayımlanarak Koolwijk’i uluslararası çapta geniş bir okur kitlesine ulaştırdı. Koolwijk, Ben'in Gemisi ile Hollanda'da büyük övgü almış ve Flagamp & Pennant Ödülü'nün de sahibi olmuştur.