Eyvah, Gölgeler Değişiyor!

Yazar: Melek Özlem Sezer -

Resimleyen: Mert Tugen -

Yaş Aralığı: 8 - 9 - 10 -

Türü: Gülmece

72 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
renkli resimli

1. Baskı: 2015

6. Baskı: 2019

ISBN: 978-975-07-2575-3

Barkod: 9789750725753

Dünya âlem karman çorman!

Karagöz ile Hacivat çağdaş bir yorumla yeniden bizlerle! Karagöz’le Hacivat’ın, daha doğrusu onların torunlarının da torunlarının gölgesi kaybolur; yerine bir eşekle bir horozun gölgesi gelir. Sadece bununla kalsa iyi, dünyada her şeyin gölgesi birbirinin yerine geçer: Topun gölgesi kertenkele, karıncanın gölgesi bulut olur; ağacın gölgesi ev, evin gölgesi ise kuştur! Bizimkiler bu bulmacayı nasıl çözecek bakalım!

Karagöz’ün Gölgesini Kim Çaldı? ile geleneksel gölge oyunu karakterleri Karagöz ve Hacivat’ı günümüze taşıyan Melek Özlem Sezer, dizinin Eyvah, Gölgeler Değişiyor! adlı ikinci kitabında esprili ve uyaklı dili, zekice kurgusuyla çocukların hayal dünyasını zenginleştirmeye devam ediyor.

Hacettepe Üniversitesi, Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Kadın Çalışmaları Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı. Üniversitelerde masal analizi dersleri verdi. Milliyet Çocuk (Miço) dergisinde köşe yazarlığı yaptı. Çocuk tiyatrosuna emek verdi. TRT radyolarına yetişkinler ve çocuklar için masal, özel radyolarda şiir programları hazırlayıp sundu. TRT Çocuk kanalı için animasyon senaryoları yazdı, seslendirme yaptı. Sinema, halkbilim ve şiir dalında pek çok ödül sahibi olan yazar, çocuklar ve yetişkinler için yirmiyi aşkın eser kaleme aldı; Büyüklere Mektuplar, Büyüklerle Dalga Geçme Dersleri, Eldivenlerimi Kim Çalıyor?, Sakız Çiğneyen Kedi, Karagöz’ün Gölgesini Kim Çaldı?, Eyvah, Gölgeler Değişiyor! ve Sen Hiç Kebikeç Gördün mü? adlı kitapları Can Çocuk Yayınları’ndan çıktı.