Buzlar Şehri / Pera Günlükleri 4

Yazar: Delal Arya -

Resimleyen: Sedat Girgin -

Yaş Aralığı: 10 - 11 - 12 -

Türü: Serüven

168 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
siyah-beyaz resimli

1. Baskı: 2015

4. Baskı: 2020

ISBN: 978-975-07-2513-5

Barkod: 9789750725135

İstanbul buzlar altında kaldığında “akbasan” denilen buzul cadıları, şehirdeki herkesi dondurucu bir uykuya yatırdı. Tılsımlarla korunan birkaç kişi dışında her şeyin uyuduğu şehir Kehanet Halkaları adında bir oyun sayesinde kurtulabilecek. Acaba çocuklar akbasanlardan sıyrılıp Kehanet Halkaları’nı bulabilecek mi?

Araştırmaya duyulan merak, ulaşılan bilginin değeri ve kullanılması gibi öğelerle bezeli kitap, fantastik unsurları ve detayları ile zengin bir okuma deneyimi sunuyor. Dayanışma ve akılcı çözümler ön plana çıkıyor.

1979’da İstanbul’da doğan Delal Arya’nın çocukluğu gemilerde, kaptanlık yapan babasıyla okyanusları dolaşarak geçti. Maymunu ve papağanıyla birlikte denizlerde yaşadığı maceralar ve uzak ülkelerin atmosferi onu derinden etkiledi. Yazarlığa, daha bu yaşlardayken kaleme aldığı serüvenlerle başladı. İtalyan okullarını bitirdi. Bilgi Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon Bölümü’nden mezun oldu. Gizemlere ve eski uygarlıklara olan merakı onu arkeoloji okumaya itti. İstanbul Üniversitesi Arkeoloji Bölümü’nde Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi üzerine çalıştı. Bugün çocuk kitapları çeviriyor, çeşitli dergi ve gazetelerde seyahat yazıları yazıyor. “Pera Günlükleri” ve “Yedi Denizlerde” adlı fantastik macera dizilerini kaleme alan yazar, kitaplarını Afrika’ya giden bir konteyner gemisi veya vahşi hayvanlarla dolu, karlı bir ormanın içindeki kulübe gibi egzotik yerlerde yazmayı sevse de, şu anda eşi ve ikizleriyle birlikte Minnesota’da yaşıyor.