Yazar: Süleyman Bulut -

Resimleyen: An-Su Aksoy -

Yaş Aralığı: 7 - 8 - 9 -

Türü: Roman

64 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
renkli resimli

1. Baskı: 2010

15. Baskı: 2019

ISBN: 978-975-07-1142-8

Barkod: 9789750711428

Bütün renkler güzeldir!

"Kendi sevdikleri renk göz kamaştırıcı, öteki renkler sönüktü.
Kendi sevdikleri renk cıvıl cıvıl, öteki renkler cansızdı.
Kendi sevdikleri renk birinci, öteki renkler sonuncuydu."


Defteri, kalemi, silgisi... her şeyi mavi renkliydi Maviş çocuğun. En sevdiği renkti mavi. Bu yüzden, dünyadaki her şeyin ama her şeyin mavi olmasını istiyordu: Kırmızı güneş, beyaz bulutlar, sarı portakal, kırmızı domatesler, altın rengi buğdaylar... hepsi mavi olmalıydı. Hem de masmavi! Peki bu mümkün müydü? Dünya farklı renkleriyle güzel değil miydi?

Süleyman Bulut'un sevimli kahramanı Maviş çocuk, bir gün, bu mavi düşünü gerçekleştirmeye kalktı: Aldı eline fırçasını, başladı dünyadaki her şeyi maviye boyamaya! İşte o zaman, neler oldu neler...

 

1954 yılında, Konya’da Beyşehir’in Tolca Köyü’nde doğdu. İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi’ni bitirdi. İktisat okurken, rakamlardan çok harfleri sevdiğini fark edince yazmaya başladı. İlk yazın eserleri olan radyo oyunları İstanbul Radyosu’nda, “Çocuk Bahçesi” ve “Çocuk Saati” programlarında yayınlandı. Oyunlar, televizyon için masallar yazdı. Küçümen Karcık ve Aloş adlı çocuk oyunlarıyla Milliyet Sanat Dergisi’nin Çocuk Oyunu Yarışması’nda (1976), Dost adlı oyunuyla da Hürriyet gazetesinin düzenlediği Muhsin Ertuğrul Oyun Yarışması’nda başarı ödülü aldı. Süleyman Bulut’un Can Çocuk Yayınları’nda otuzu aşkın kitabı bulunuyor.

YAZARIN KİTAPLARI