Ramona Sekiz Yaşında 

Yazar: Beverly Cleary -

Resimleyen: Alan Tiegreen -

Çeviren: Gül Çağalı Güven -

Yaş Aralığı: 8 - 9 - 10 -

Türü: Roman

144 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
siyah-beyaz resimli

1. Baskı: 2004

3. Baskı: 2013

ISBN: 978-975-07-0453-6

Barkod: 9789750704536

Ramona sekiz yaşındadır ve üçüncü sınıfa gitmektedir. Ama umduğu gibi çıkmamıştır üçüncü sınıf. Buna karşın Ramona, üçüncü sınıfta mutlu olmaya kararlıdır. Sekiz yaşında olmak gerçekten de kolay değildir ama tüm bu zorlukları alt etmenin bir yolu olmalıdır.

Eğlenceli olaylarla örülmüş kurgusuyla okumayı eğlenceli hale getiren kitapta; aile, arkadaşlık, insanlar arası iletişimin önemi gibi kavramlar aktarılıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin en popüler yazarlarından Beverly Cleary, Oregon’un McMinnwille kentinde doğdu. Altı yaşına kadar çiftlikte yaşadı. Üniversite öğreniminden sonra, Washington’da bir çocuk kütüphanesini yönetti. Çocuk ve gençlik romanları yazmaya başladı. Yeni yetişen kuşakların belleğinden silinmeyecek olan küçük kahramanı Ramona Quimby’yi yarattı. Onunla birlikte Henry Huggins, Ellen Tebbits, Otis Spofford, Beezus, Ribsy, Socks, Ralph Mouse gibi başka roman karakterlerini yaratan yazar, Amerika’da sayısız ödül aldı. Çocuk edebiyatına yaptığı katkılar nedeniyle de 1984 yılında John Newbery nişanıyla ödüllendirildi.