Kardeşlik Çemberi / Çocukların Hakları Var 1

Yazar: Süleyman Bulut -

Resimleyen: Reha Barış -

Yaş Aralığı: 7 - 8 - 9 -

Türü: Öykü

56 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
renkli resimli

1. Baskı: 2013

9. Baskı: 2019

ISBN: 978-975-07-1869-4

Barkod: 9789750718694

Birlikte başarmak için...

Çocukların hakları, Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi'yle güvence altında. Çocukların en sevdiği yazarlardan biri olan Süleyman Bulut'un kaleme aldığı bu kitapa, sözleşmenin "çocuklar arasında ayrımcılık yapılamayacağını" belirten ikinci maddesi ele alınıyor: Kardeşlik Çemberi renk, ırk, dil, din, kültürel, sosyal vb. açılarından birbirlerinden çok farklı çocukların bir araya gelip bu farklılıklarından bir başarı yaratmalarının öyküsü...

Süleyman Bulut'un, Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’ndeki beş maddeyi beş ayrı öyküyle ele aldığı diğer kitapları İnsan Okur, Anne Ben Yapabilirim, Sihirli Çaydanlık ve Hey Küçük! başlıklarını taşıyor.

 

1954 yılında, Konya’da Beyşehir’in Tolca Köyü’nde doğdu. İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi’ni bitirdi. İktisat okurken, rakamlardan çok harfleri sevdiğini fark edince yazmaya başladı. İlk yazın eserleri olan radyo oyunları İstanbul Radyosu’nda, “Çocuk Bahçesi” ve “Çocuk Saati” programlarında yayınlandı. Oyunlar, televizyon için masallar yazdı. Küçümen Karcık ve Aloş adlı çocuk oyunlarıyla Milliyet Sanat Dergisi’nin Çocuk Oyunu Yarışması’nda (1976), Dost adlı oyunuyla da Hürriyet gazetesinin düzenlediği Muhsin Ertuğrul Oyun Yarışması’nda başarı ödülü aldı. Süleyman Bulut’un Can Çocuk Yayınları’nda kırkı aşkın kitabı bulunuyor.

YAZARIN KİTAPLARI