Elma Dersem Çık

Yazar: Betül Tarıman -

Resimleyen: Claude Leon -

Yaş Aralığı: 7 - 8 - 9 -

Türü: Şiir

72 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
renkli resimli

1. Baskı: 2009

7. Baskı: 2018

ISBN: 978-975-07-1026-1

Barkod: 9789750710261

Betül Tarıman, Elma Dersem Çık adlı kitabında, çocukluğun renkli dünyasında geziniyor; gökyü­zünde uçurtma uçuruyor; tombul martılarla dostluk kurup elinde harita, bilmediği yerlere gitme hayalleri kuruyor. Dağlarla, nehirlerle, böceklerle dost... Hayat bilgisi değil de hayal bilgisi demeyi daha çok seviyor. Barış içinde bir dünyayı özlüyor.

Türkçeyi ustalıkla kullanan Betül Tarıman, şiirleriyle küçük okurlara, doğayla dost olmayı, barış içinde yaşamayı ve herkese, her şeye sevgiyle yaklaşmayı öneriyor.

Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü’nü bitirdi. Pek çok dergide şiirleri ve yazıları yayımlandı. Kurduğu şiir atölyesinde şiir çalışmalarını sürdürdü. Kastamonu’da şair ve yazar Rıfat Ilgaz anısına, 2001 yılından bu yana şiir dalında verilen Şiir Ödülü’nün kurucusu oldu. "Toplu Fotoğraflar" adlı bir dergi çıkardı. Safranbolu 6. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nde Tarihin Gölgesinde Bir Kent Masalı adlı belgesel film projesiyle ödül aldı. Kastra Komnenüs’te Bir İkindi Vakti adlı bir belgesel film projesi daha olan şair, “Edebiyatımızda Oğuz Atay” konulu bir sempozyum düzenledi. “Kastamonu’da Kadınlar Edebiyatla Buluşuyor” adı altında mahalleli kadınlarla öykü ve şiir atölyeleri düzenledi. I. Oğuz Atay Öykü Ödülü’nün gerçekleştirilmesine katkıda bulundu. 2005 yılında Necatigil Şiir Ödülü’ne değer görülen şairin çocuklar ve yetişkinler için yirmiye yakın kitabı bulunuyor.