Alvin Amca ve Sams / Sams'ın Maceraları 6

Yazar: Paul Maar -

Çeviren: Süheyla Kaya -

Kapak Resmi: Gözde Bitir -

Yaş Aralığı: 9 - 10 - 11 -

Türü: Roman

214 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy

1. Baskı: 2016

ISBN: 978-975-07-3270-6

Barkod: 9789750732706

Sams varsa kahkaha var!

Tuhaf saçları, yüzündeki mavi noktaları ve pabuç gibi diliyle, dünya edebiyatının en özgün, en hınzır ve en sevilen kahramanlarından biri olan Sams'ın maceraları devam ediyor: Avustralya’dan çıkagelen esrarengiz akraba Alvin Amca evi birbirine katıp herkesi çılgına çevirirken, Martin, Sams’ın mavi noktalarının Alvin Amca’dan kurtulmalarına yeteceğini düşünüyor. Ama noktalar hâlâ eski beden eğitimi öğretmeni Bay Daume’nin yüzünde ve onun da nereye kaybolduğu belli değil... Üstelik Alvin Amca'nın herkesi şaşkına çevirecek kötü bir sürprizi var.

Alman çocuk ve gençlik edebiyatının en önemli kalemlerinden biri olan, ödüllü yazar Paul Maar’ın esrarengiz kahramanı Sams’ın bu serüveninde de Taschenbier ailesinin başına açılan dertler, dostluk ve sevginin gücüyle çözülüyor: Sams yine kendine özgü tarzıyla olaylara el koyuyor!

1937 yılında, Schweinfurt’ta doğan Paul Maar resim ve sanat tarihi öğrenimi gördü. Başlarda sanat eğitmenliği yapan Paul Maar bugün Alman çocuk ve gençlik edebiyatının en önemli isimlerinden. Yazar Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü, Friedrich Rückert Ödülü ve E.T.A. Hoffman Ödülü gibi pek çok prestijli ödülün de sahibi.