Büyüklerle Dalga Geçme Dersleri

Yazar: Melek Özlem Sezer -

Resimleyen: Nuray Çiftçi -

Yaş Aralığı: 7 - 8 - 9 -

Türü: Psikoloji

128 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
renkli resimli

1. Baskı: 2012

7. Baskı: 2019

ISBN: 978-975-07-1503-7

Barkod: 9789750715037

Çocuklar için şahane bir rehber!

Büyüklerin söylemekten vazgeçmediği, senin de duymak istemediğin ne kadar çok ezbere söz var! Bunlara üzülmek, kızmak, kırılmak yerine bunlarla eğlenmeye varsan, bu kitap senin için:  Çocuklar için, büyükleri hoşlanmadıkları tarzda davranmaktan vazgeçirecek “dalga geçme dersleri.”

Çocukluk yılları boyunca hemen herkesin işittiği “gıcık” soruları, içine sürüklendiği sinir bozucu durumları bir bir ele alan Melek Özlem Sezer, çocuklara belli durumlarla dalga geçmenin ipuçlarını sunuyor. Kimseyi kırmadan, tümden yok saymadan, acar ve tatlı bir üslupla; incelikle... Bu inceliklerin ipuçlarını da kitabının ilk ve son sayfalarında anlatıyor.

Hacettepe Üniversitesi, Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Kadın Çalışmaları Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı. Üniversitelerde masal analizi dersleri verdi. Milliyet Çocuk (Miço) dergisinde köşe yazarlığı yaptı. Çocuk tiyatrosuna emek verdi. TRT radyolarına yetişkinler ve çocuklar için masal, özel radyolarda şiir programları hazırlayıp sundu. TRT Çocuk kanalı için animasyon senaryoları yazdı, seslendirme yaptı. Sinema, halkbilim ve şiir dalında pek çok ödül sahibi olan yazar, çocuklar ve yetişkinler için yirmiyi aşkın eser kaleme aldı; Büyüklere Mektuplar, Büyüklerle Dalga Geçme Dersleri, Eldivenlerimi Kim Çalıyor?, Sakız Çiğneyen Kedi, Karagöz’ün Gölgesini Kim Çaldı?, Eyvah, Gölgeler Değişiyor! ve Sen Hiç Kebikeç Gördün mü? adlı kitapları Can Çocuk Yayınları’ndan çıktı.