Büyüklere Mektuplar

Yazar: Melek Özlem Sezer -

Resimleyen: Ferit Avcı -

Yaş Aralığı: 7 - 8 - 9 -

Türü: Deneme

128 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
renkli resimli

1. Baskı: 2014

6. Baskı: 2019

ISBN: 978-975-07-2436-7

Barkod: 9789750724367

Bana ayıracak fazla vaktiniz olmadığını biliyorum. Kısacık mektuplarımı okuyup benden haberdar olursunuz diye umuyorum. Sevgimle.

Çocukların anne, baba ve büyüklerine hitaben kaleme aldıkları merak dolu, eğlenceli, mizahi mektuplar bazı konulara dikkat çekmekle kalmıyor, bunlar üzerinde ciddi şekilde düşünmeye de teşvik ediyor.

Hacettepe Üniversitesi, Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Kadın Çalışmaları Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı. Üniversitelerde masal analizi dersleri verdi. Milliyet Çocuk (Miço) dergisinde köşe yazarlığı yaptı. Çocuk tiyatrosuna emek verdi. TRT radyolarına yetişkinler ve çocuklar için masal, özel radyolarda şiir programları hazırlayıp sundu. TRT Çocuk kanalı için animasyon senaryoları yazdı, seslendirme yaptı. Sinema, halkbilim ve şiir dalında pek çok ödül sahibi olan yazar, çocuklar ve yetişkinler için yirmiyi aşkın eser kaleme aldı; Büyüklere Mektuplar, Büyüklerle Dalga Geçme Dersleri, Eldivenlerimi Kim Çalıyor?, Sakız Çiğneyen Kedi, Karagöz’ün Gölgesini Kim Çaldı?, Eyvah, Gölgeler Değişiyor! ve Sen Hiç Kebikeç Gördün mü? adlı kitapları Can Çocuk Yayınları’ndan çıktı.