Yazar: Süleyman Bulut -

Resimleyen: Gözde Bitir -

Yaş Aralığı: 8 - 9 - 10 -

Türü: Roman

112 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
siyah-beyaz resimli

1. Baskı: 1982

26. Baskı: 2018

Fiyatı: 13,00 TL

ISBN: 978-975-510-073-9

Barkod: 9789755100739

Küçümen Karcık kendini tanıyor, hayatı öğreniyor!

"Hiçbir şey yoktan var olmaz, vardan yok olmaz."

Yeryüzündeki bir su damlası, nasıl oluyor da bir kar tanesi olarak ortaya çıkıyor gökyüzünde? Peki o kar tanesi, bizim Küçümen Karcık gibi meraklıysa, her şeyi ama her şeyi öğrenmek istiyorsa başına neler gelir acaba? Çoçuk edebiyatımızın çok sevilen, çok okunanan yazarlarından Süleyman Bulut’un ilk kitabı, küçük okurlara ilk merhaba'sı Kar Tanesi.

Doğada şekilden şekle giren bir su damlasının baş döndürücü öyküsü: Kar tanesi erir, buharlaşır, yeniden yağmur olur, yeniden kar olur, buz olur… Karlar Ülkesi'nde sürüp giden bir doğa öyküsü bu. Küçümen Karcık'ın, Yıldızkıran'ın, Buzkarlar ve adlı adsız binlerce kar'ın serüveni. Küçümen Karcık, meraklı, küçük bir öğrenci olarak başladığı bu serüvenin sonunda ülkesine öğretmen olarak döner!

1954 yılında, Konya’da Beyşehir’in Tolca Köyü’nde doğdu. İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi’ni bitirdi. İktisat okurken, rakamlardan çok harfleri sevdiğini fark edince yazmaya başladı. İlk yazın eserleri olan radyo oyunları İstanbul Radyosu’nda, “Çocuk Bahçesi” ve “Çocuk Saati” programlarında yayınlandı. Oyunlar, televizyon için masallar yazdı. Küçümen Karcık ve Aloş adlı çocuk oyunlarıyla Milliyet Sanat Dergisi’nin Çocuk Oyunu Yarışması’nda (1976), Dost adlı oyunuyla da Hürriyet gazetesinin düzenlediği Muhsin Ertuğrul Oyun Yarışması’nda başarı ödülü aldı. Süleyman Bulut’un Can Çocuk Yayınları’nda otuzu aşkın kitabı bulunuyor.

YAZARIN KİTAPLARI