Konuşan Kedi

Yazar: Claude Roy -

Resimleyen: Ferit Avcı -

Çeviren: Tan Oral -

Yaş Aralığı: 7 - 8 - 9 -

Türü: Öykü

96 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
renkli resimli

1. Baskı: 2011

8. Baskı: 2020

Fiyatı: 21,00 TL

ISBN: 978-975-07-1397-2

Barkod: 9789750713972

Bir ses duydum sanki?

Kedidir o, kedi!

"Konuşmayı bilmediğim zaman susmak, sıradan bir şeydi.

Ama senden daha hızlı giden sözcükleri engellemeye kalkmak, işte bu bambaşka bir sorun!”

Thomas'ın kedisi Gaspard, kendi kendine söylenirken bir ses duyduğunu sandı. Oysa yalnızdı. Sonra aklına bir kedi olduğu ve kedilerin konuşamadığı geldi. Ama ses hâlâ söyleniyordu! Bir dakika! Yoksa Gaspard, dünyanın konuşan ilk kedisi olabilir miydi?

"Bu kitap, onun kedi kahramanı Gaspard Mac Kitycat’den izin alınarak onu okumak isteyen bütün çocuklar ve kediler için yazıldı," diyor usta yazar Claude Roy. Gaspard bu öyküyü, öncelikle kedi dili ve kedi düşüncesi hakkında ona bilgi vermiş olan çocuklara ve kedilere hediye ediyor. Hadi, hemen başlayın!

25 Ağustos 1915’te Paris’te doğdu. Çocukluğu Jarnac’ta geçti, sonra Paris’e geldi ve hukuk öğrenimine başladı. İkinci Dünya Savaşı sırasında direniş hareketine katılan yazar, Fransa’nın “kurtuluş”tan sonraki en tanınmış aydınlarından biridir. Yediden yetmişe bütün okurlar için kaleme aldığı kitapları kendi ülkesi Fransa’da Gallimard Yayınevi tarafından yayımlandı. Günümüzde yazarın şiirleri okullarda okunur ve teneffüslerde genç öğrencilerin dilinden düşmez.