Kitaplardan Korkan Çocuk

Yazar: Susanna Tamaro -

Resimleyen: Mustafa Delioğlu -

Çeviren: Eren Cendey -

Yaş Aralığı: 7 - 8 - 9 -

Türü: Roman

48 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
siyah-beyaz resimli

1. Baskı: 2000

51. Baskı: 2019

Fiyatı: 12,00 TL

ISBN: 978-975-8440-86-3

Barkod: 9789758440863

Susanna Tamaro'dan çocuklara...

Küçük Leopold kitaplarla barışabilecek mi?

"Karanlıktan, gök gürültüsünden ya da evde yalnız kalmaktan korkulur da kitaplardan korkulur mu hiç?" demeyin! Susanna Tamaro'nun küçük kahramanı Leopold'un kimseye anlatamadığı en büyük korkusu bu: Hangi kitabı açsa havada uçuşan, başını döndüren kara kara harfler, kara kara lekeler!

Leopold, her yıl olduğu gibi sekizinci doğum gününde de anne babasının armağanını heyecanla açar ve sahip olmak için can attığı koşu ayakkabıları yerine yine iki kitapla burun buruna gelir! Kitapları öfkeyle yere fırlatır, gider odasına kapanır ve sonunda çareyi evden kaçmakta bulur. Bu büyüleciyi öykü tam da burada başlar! Yüreğinin Götürdüğü Yere Git ile büyük bir başarı yakalayan ve çok sevilen Susanna Tamaro'dan çocuklara...

Susanna Tamaro 1957’de İtalya’nın Trieste kentinde doğdu.Sinema yönetmenliği eğitimi aldı ve televizyon için doğa belgeselleri çekti. Büyükler için yazdığı Yüreğinin Götürdüğü Yere Git kitabının büyük başarısından sonra o da yüreğinin sesini dinledi ve bir dağ şehrine yerleşti. Şu anda atlar, kuşlar, keçiler, kurbağalar, sincaplar ve elbette kedi ve köpekleriyle birlikte dağdaki çiftliğinde yaşıyor ve yazmaya devam ediyor. Özellikle doğanın korunması ve çocukların temiz, yeşil ve dürüst bir dünyada yaşayabilmelerini de amaçlayarak birçok çocuk kitabı yazdı. Susanna Tamaro aynı zamanda bir karate öğretmeni ve ustası.