Yeşil Yürek

Yazar: Süleyman Bulut -

Resimleyen: Mustafa Delioğlu -

Yaş Aralığı: 8 - 9 - 10 -

Türü: Roman

120 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
renkli resimli

1. Baskı: 2008

8. Baskı: 2018

ISBN: 978-975-07-0944-9

Barkod: 9789750709449

Ormanda sadece yer değil, gökyüzü bile yeşildir...

Ormanın gerçek sahipleri nerede? Masallarda kalan Yeşilyurt nasıl bir yerdi? Çebiçlerin eline geçen gizemli kitabın sırrı ne? Yeşil Yürek ağaçların, otların, kuşların, aslanların, kaplanların, kurtların, ayıların ve seyrek sakallı, çevik ayaklı keçilerin öyküsü! Ve tabii birdenbire ortaya çıkıp her şeyi değiştiren gümgüm sopalı yabanların da...

Çocuk edebiyatımızın üretken kalemi Süleyman Bulut, bu kez doğal hayatın ön planda olduğu bir öykü sunuyor okurlarına. Ormanın ve hayvanların başına gelenleri, yaşamın temel değerlerine de değinerek anlatıyor çocuklara.

1954 yılında, Konya’da Beyşehir’in Tolca Köyü’nde doğdu. İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi’ni bitirdi. İktisat okurken, rakamlardan çok harfleri sevdiğini fark edince yazmaya başladı. İlk yazın eserleri olan radyo oyunları İstanbul Radyosu’nda, “Çocuk Bahçesi” ve “Çocuk Saati” programlarında yayınlandı. Oyunlar, televizyon için masallar yazdı. Küçümen Karcık ve Aloş adlı çocuk oyunlarıyla Milliyet Sanat Dergisi’nin Çocuk Oyunu Yarışması’nda (1976), Dost adlı oyunuyla da Hürriyet gazetesinin düzenlediği Muhsin Ertuğrul Oyun Yarışması’nda başarı ödülü aldı. Süleyman Bulut’un Can Çocuk Yayınları’nda kırkı aşkın kitabı bulunuyor.

YAZARIN KİTAPLARI